Vekil İmam Hatip ve Müezzin kayyım Kadro Teklifi Mecliste

Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici Vekil İmam Hatip Ve Müezzin Kayyım Kadro Teklifini Meclise Sundu.

Vekil İmam Hatip ve Müezzin kayyım Kadro Teklifi Mecliste

DİNİ GERÇEK HABER - ÖZEL HABER

Destici Dilekçesinde ;

Diyanet işleri teşkilatında imam – hatip , sözleşmeli imam – hatip  , vekil  imam – hatip ,müezzin kayyım ,vekil müezzin kayyım gibi çeşitli statülerde ,din görevlileri bulunmaktadır.Aynı eğitimi almış aynı işi yapan bu din görevlileri arasında statüleri nedeniyle gerek mali gerek özlük hakları yönünden birçok farklıkları vardır. Rahatsız oldukları dönemde doktorun istirahetleri uygun gördüğü halde birine maaş ödemesi yapılırken diğerine hastalık senin için bir suç gibi hasta olana ceza verir gibi hiçbir ücret ödenmemektedir.'diyerek.

Vekil İmam - hatip veya müezzin - kayyımlar kadrolu statüde görev yapan aynı unvana sahip aynı işi yapan din görevlisine göre maaşının üçte ikisinin almakta sosyal güvenlik primlerinin de ödemesi yine 2/3 oranında hesaplanarak Sosyal Güvenlik Kurumu'na yatırılmaktadır.

İş Güvencesi olmayan bu din görevlilerinin , düzensiz çalışma süreleri ve bu sürenin bitiminden sonraki belirsizlik nedeniyle aile düzenleri huzurları bozulmaktadır.'

Bu kanun teklifinde Diyanet işleri başkanlığında vekil imam  -hatip veya müzzin kayyım olarak görev yapan sayıca 3000 civarında olan din görevlilerinin ilgili kadrolara atanmalarını öngörülmektedir''dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ad
Ad - 5 ay Önce

Hayırdır sözleşmeli? Neden zoruna gidiyor? Nedir bu çekemezsizlik

Sözleşmeli
Sözleşmeli @Ad - 5 ay Önce

Sözleşmeli personel kadrolu ile aynı statüde olmasina rağmen onlarin sahip oldugu birçok haktan mahrumdur. Kadro önceliği sozlesmeli personele olmalidir. Vekiller ise dhbt sinavindan sonra mülakata girip atanmalidirlar. Vekilken kadroya gecirilmek makul degildir.

mehmet davraz
mehmet davraz - 5 ay Önce

vekiller yapılacak olan sınava gireceklerdir başarılı olup sözleşmeli olarak çalışacaklardır bedavadan kodro olamaz.......

Vekil imam
Vekil imam - 5 ay Önce

Vekil imamlara kadro veya sözleşme gündeme gelince bâzı kurum içindeki şer odakları şâha(!) kalkıyor.Üstelik hakaret vâri sözlerle,sanki vekil imamlar dhbt ye,kpss ye girmemiş,mülâkata girip kazanmamış gibi, Allah bu şer odaklarını ıslah etsin

4b li
4b li @Vekil imam - 5 ay Önce

Madem dhbt ye girdin ee o zaman niye hukumetin kadro vermesini bekliyorsun ne guzel alim var işte gir atan

Enes
Enes - 5 ay Önce

4b li olarak alınacak direk kadro değil . Sözleşmeli ve 5 yıl yer değişimi olmayacak.

Sözleşmeli
Sözleşmeli - 5 ay Önce

Binlerce sözleşmeli personel kadro beklerken vekillere kadro teklifi de nedir? Siyaseten yapilmis, seçim onu yapılan rituellesmis bir hamleden baska bir şey degildir bu.

Mustafa
Mustafa - 5 ay Önce

Fesatlık kanınıza işlemiş vekillerin kodro filan istediği yok sadece iş güvencesi vekiller şuanda üç te iki maaşa bile razı bune çekememezlik devlet bu saatten sonra kimseye kodro vermemeli sözleşmeli çalışan çalışır çalışmak istemeyen paşa paşa çeker gider

Vekil imam
Vekil imam - 5 ay Önce

Sayın admin bizim yorumu niye onaylamıyorum?

Hasbihal
Hasbihal - 1 ay Önce

Din görevlisi olmuşsunuz fakat birbirinizi çekememezlik diz boyu nerde kaldı mümin müminin kardeşidir. Nerde kaldı paylaşmak. Allah sizin gözünüzü deil kalp gözünüzü açsın. Kimse kimsenin maaşını cebinden vermiyor.


SIRADAKİ HABER