Tatil İçin Geldi ; Müslüman Oldu !

Tatil için geldiği Türkiye'de Müslüman Oldu.

Tatil İçin Geldi ; Müslüman Oldu !

Tatil için geldiği Türkiye'de Avusturya'lı Stefanie Hackl Müslüman oldu ve Elif ismini aldı. 
Antalya’da Uzman Çavuş Ahmet Çay ile tanışan, daha sonra evlenme kararı alan Avusturya uyruklu Stefanie Hackl (26), Kayseri İl Müftülüğünde gerçekleşen törenle Müslüman oldu. 

 

Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Elif isminin Arapçada 'onurlu yaşayışın' ifadesi olduğunu belirtti. Güven, “Dünyada 1 milyar 800 milyon Müslüman yaşıyor. Onlar artık senin kardeşin ve sen de onların kardeşisin. Ahmet beyefendi ise bu vesileyle hem bir bireyin Müslüman olmasını sağlayarak hem de evliliğini gerçekleştirerek iki nimete birden kavuştu. Bundan sonra huzurlu, mutlu ve İslam içinde yaşarsınız inşallah” diye konuştu. İl Müftüsü Şahin Güven ile beraber kelime-i şehadet getiren Stefanie Hackl Müslüman oldu ve Elif ismini aldı. 
 

banner178
Müslüman olan Elif Çay'ın eşi Ahmet Çay, "Eşimle 2 sene önce Antalya’da tatilde tanıştık. Daha sonra, internet üzerinden çeviri yaparak konuştuk ve eşim Türkçe öğrenmek için dil kursuna gitti. Bana dinini değiştirebilir misin ? diye sordu. Bende kendi dinimin hak dini olduğunu, inancım gereği onun Müslüman olması gerektiğini anlattım. Çevremdeki arkadaşların ve kendi isteğiyle İslam dini hakkında bilgiler edindi. Müslüman olmaya karar verdi. Bugün de İl Müftümüz Sayın Şahin Güven’in katılımıyla Müslüman oldu" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 16:54
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER