Müslüman Oldu !

ABD'nin Pelsilvanya eyaletinde yaşayan hristiyan Demi Theresa Murray Müslüman oldu.

Müslüman Oldu !

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Demi Theresa Murray Müslüman oldu. 
 

banner178
ABD'nin Pensilvanya eyaletinin Levittown kentinde yaşayan Demi Theresa Murray kadın, Tamca Yunus Emre Camii'ne giderek Müslüman oldu. İtalyan asıllı Amerikan vatandaşı Murray,Pensilvanya eyaletinde camiye giderek Kelime-i Şehadet getirdi ve Müslüman oldu. Daha sonra Pakistan asıllı Müslüman Amerikalı Malik Faiz ile nikahları kıyıldı. 
 

Tamca Yunus Emre Camii'nde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan 23 yaşındaki Murray, kendi isteğiyle Müslüman olduğunu açıkladı. Murray, İslam'ı araştırdığını öğrenmek istediğini ve İngilizce yazılımlı Kur'an-ı Kerim okuduğunu, eşinin de Müslüman olması nedeniyle Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Pensilvanya Levittown Tamca Yunus Emre Camii İmam Hatibi Mürtaza Trabzonlu ve Malik Faiz’ın yakınlarının katıldığı törene, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Trabzonlu imam, İslam dini ve Müslümanlık hakkında sohbetinden sonra  Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Murray’e ihtida belgesini takdim etti. Trabzonlu imam kendisine başörtü, seccade, tesbih, İngilizce dini kitap ve dua mecmuasi ile bir de Kur'an-ı Kerim hediye etti. 
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 11:59
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER