Müezzinin Cenaze Namazında Göz Yaşları Sel Oldu !

Konya'dan Şırnak Cizre'ye atanan Müezzin Hüseyin Avni Yavuz'un Eşi ve Annesinin cenaze namazı Hacı Veyis Camide Kılındı.

Müezzinin Cenaze Namazında Göz Yaşları Sel Oldu !

 Konya’dan atandığı Şırnak Cizreye giden Müezzin Hüseyin Avni Yavuz’un sele kapılıp sürüklenen otomobilinde hayatını kaybeden annesi ve eşi memleketi Konya’da gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. 
 

Şırnak Mevlana Camisi'ne atanan ve göreve başlamak üzere ailesiyle birlikte Cizre’ye giden Müezzinin aracı, şiddetli yağış nedeniyle oluşan sel suyuna kapılıp sürüklendi.  Müezzin ve 11 yaşındaki oğlu sürüklenen araçtan kurtulurken, annesi Gül Nazik Yavuz ve eşi Emine Yavuz hayatını kaybetti. 
 

banner178

Müezzin Hüseyin Avni Yavuz’un eşi ve annesinin cenazeleri memleketleri Konya’ya getirildi. Gül Nazik ve Emine Yavuz için öğle namazını müteakip Hacı Veyis Camide cenaze namazı kılındı. Eşi ve annenin cenazesini, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nun kıldırdı, cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığında dualarla defnedildi.

Müezzin Hüseyin; Şırnak Mevlana Camisi'ne atamasının yapıldığı yere göreve başlamak üzere Cizre’ye gittiği belirtildi. Kazadan kurtulan Müezzinin oğlu, annesinin ve babaannesinin cenazesine katıldı. Müezzin Hüseyin Avni Yavuz ise cenazede gözyaşlarına hakim olamadı. Müezinin annesine ve eşi Allahtan Rahmet;Hüseyin Avni Hocaya ve yakınlara sabır başsağlığı diliyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 16:01
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hafız davut
Hafız davut - 3 ay Önce

Hocam başınız sağolsun Rabbım cennetiyle mağfiret eylesin

SIRADAKİ HABER