Miraç Gecesi Camide Yangın !

Erzurum'un Oltu ilçesine bağlı İri Ağaç Köyü Camii, Miraç Gecesi elektrik kontağından çıkan yangında kül oldu.

Miraç Gecesi Camide Yangın !

Oltu İlçesinin İri Ağaç köyünde Miraç Gecesi; camide ibadet eden cemaat gece ittikten sonra evlerine döndüler. Köylüler sabah namazında camiye gittiklerinde caminin alevler içerisinde yandığını gördüler. Köylülerin durumu Erzurum Büyükşehir Oltu İtfaiye ekiplerine bildiler. Erzurum Büyükşehir Oltu İtfaiye ekipleri sabah saat 06.30'da yangını söndürmek için yoğun bir çaba sarf ettiler. İtfaiye ekiplerinin çabaları sırasında cami içerisinde bulunan lüks tüpü patlayınca camideki yangın daha da büyüdü. 

banner178

Emekli İmam : Yangın sönene kadar cami tamamen yandı 

Camiden emekli olan İmam İsrafil Aras, "Dün gece Miraç Gecesi olduğundan dolayı camiye geldim. Yine köylülerle birlikte ibadetimizi yaptıktan sonra dağılıp evlerimize gittik. Sabah namazında camiye gelen köylüler camiden duman çıktığını görüp hemen itfaiye ekiplerine haber vermişler. Onlar da müdahale etseler de yeterli olmadı cami tamamen yandı" dedi. 
 

Köyün eski muhtarı Fikrettin Delice ; "Yatsıdan sonra elektrik kontağından çıkan yangında tüm camimiz yandı. Sabah beşte komşumuz camiye gelip kapıyı açtığında duman dolu olduğunu görmüş hemen bizlere haber verdi. Bizler koşup geldik cami tamamen tutuşmuş, içerisi duman dolmuş. İtfaiyeye haber verdik ama kurtaramadık" diye konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 17:26
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER