İstanbul'un Göz Kamaştıran Eseri !

İstanbul akşamlarını ışıklandırması ve manzarasıyla göz kamaştıran Çamlıca Cami görenleri kendisine hayran bırakıyor.Gün batımı ile ortaya çıkan manzara caminin ihtişamını bir kez daha orta çıkarıyor.

İstanbul'un Göz Kamaştıran Eseri !

Işıklandırması ile Çamlıca Tepesi'nde manzarası ile göz kamaştıran Çamlıca Camii'nin havadan çekilen görüntülerle  İstanbul’u süslediği görülüyor. Gün batımı ile yanmaya başlayan ışıklar caminin ihtişamını bir kez gözler önüne atıyor.
 

Çamlıca Camii, görenleri kendine hayran bırakıyor. 6 minareli caminin gece ışıklandırması ile adeta İstanbul’u süslediği görülüyor. Güneşin kaybolması ile yanmaya başlayan ışıklar cami Çamlıca Tepesi'nde ihtişamını bir kez daha ortaya çıkıyor. 
Çamlıca Camii de cematin rahat hareket etmeleri için 24 yürüyen merdiven ve 27 asansör bulunuyor.

banner178
Caminin içinde 17 bin metrekarelik alan, özel yapılmış olan halı ile kaplandı. Halı altında elektrikli ısıtma sistemi bulunuyor. Cami kubbesinin altına yerleştirilen 7 ton ağırlığında 3 kattan oluşan avize görenlerin gözlerini kamaştırıyor. Dev avizenin en geniş bölümü 32 metre çapında ayrıca 10 metre çapında 4 avize daha bulunuyor. 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği şekilde planlanan camide, 11 bin metrekare büyüklüğünde Türk İslam eserlerinin yer alacağı bir müze ile 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir sanat galerisi olacak.  3 bin 500 araç kapasiteli katlı bir otopark bulunuyor. Caminin 72 metre yüksekliğinde 35 metre çapında ana kubbesi bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 17:51
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER