İmamlar ve Kuran Kursu Hocalarından Hayat !

Her Bağış Yeni Bir Hayat projesi Denizli İl Sağlık Müdürlüğü katkılarıyla görev yapan 28 imam ve 8 Kur’an kursu hocası organ bağışında bulundu.

İmamlar ve Kuran Kursu Hocalarından Hayat !

Her Bağış Yeni Bir Hayat Projesi’ne Denizli'nin Tavas İlçe Müftülüğü tarafından büyük destek geldi.Tavas’ta görev yapan imam, müezzin ve Kur’an Kursu hocalarına eğitim verilerek organ bağışının önemli olduğunu ve eğitim sonunda da organ bağışlamak isteyen 28 imam ve 8 Kur’an kursu hocasından organ bağışı alındı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ,'' Tavas’da görev yapan din görevlilerinin organ bağışında bulunması, dinimize göre caiz mi sorusuna en güzel cevabı verdiklerini söyledi.  Projemiz kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Denizli Müftülüğü ile çeşitli protokoller yaptık.

banner178

İl Müftümüz Mehmet Aşık; organ bağışının dinimizce caiz olduğunu hatta caizin ötesinde insan hayatını kurtarmak için gereklilik olduğunu vurguladı. ‘Maide suresinin 32. Ayetinde geçtiği gibi Her Kim Bir Hayatı Kurtarırsa, Bütün İnsanları Kurtarmış Gibi Olur’ diyerek organ bağışının önemine vurgu yapmıştı. Şimdi de İl Müftümüz Mehmet Aşık’ın öncülüğünde Tavas’da görev yapan imamlar ve Kur’an Kursu hocalarından oluşan 36 kişi organ bağışında bulundu. Hepsinden Allah razı olsun, vatandaşlarımızın katılımlarını ve yardımlarını bekliyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 16:34
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
hoca
hoca - 3 ay Önce

Hoca organ bagişi yapti diye caizmi diyeceğiz. Imamlar faiz aliyor bankadan caiz mi

Can
Can - 3 ay Önce

Diyanet sigara içen görevlileri umre hacca göndermeyecekmiş. Faizle ev araba alan kredi kullananlar gidemeyecek dese acaba kaç kişi çıkar kim gidecek o zaman

SIRADAKİ HABER