İmam Görevden Alındı!

Yeni Zelanda'da yaşanan cami saldırılarının ardından Çekya'da Müslümanlara silahlanma çağrısı yapan İmam ve Prag Müslüman Topluluğu'nun başında olan İmam Kuşnarenko görevden alındı.

İmam Görevden Alındı!

Çekya Müslüman Toplulukları Merkezi tarafından yapılan açıklama ; Leonid Kuşnarenko'nun üyeliğini iptal etme kararı aldık. Kararın itiraz hakkı bulunmadığı kesinlikle yürürlüğe konulacağı'' söyledi.

banner178
Ukrayna doğumlu Leonid'in Yaptığı açıklamanın Çekyadaki müslümanları kışkırtmak ve iç karışıklık amaçlı olduğu, topluma zarar verildiğini vurgulandı.

Yeni Zelanda'da yapılan saldırıdan sonra facebook hesabından video paylaşımı yaparak, Pragda yaşayan Müslümanlara çağrıda bulunup silahlandırmak istedi. Facebook 'da yaptığı paylaşımdaki sözler ; ''Yaşanan son trajik hadisenin ışığında, tüm üyelerimizi özellikle de erkekleri bilgilendirmek isterim ki sağlığını ve mülkünü korumak için silahlanmak isteyen herkes, benimle irtibata geçebilir, size yardım edeceğim" dedi.Çekyada Müslüman sayısı 20 bin üzeri olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 12:18
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER