İL MÜFTÜSÜNDEN ÖĞRENCİLERE MANEVİYAT GEZİSİ

Erzincan İl Müftülüğünden üniversite öğrencilerine manevi içerikli kültür gezisi düzenledi.

İL MÜFTÜSÜNDEN ÖĞRENCİLERE MANEVİYAT GEZİSİ

Erzincan İl Müftülüğü yapmış olduğu manevi ve sosyal hizmetleri sürüyor. 

İl Müftülüğü Gençlik Hizmetleri buradaki  Binali Yıldırım üniversitesi öğrencileri şehrin beldelerini, tarihi, coğrafi ve fiziki tabii güzelliklerini, öğrencilerin manevi eğitimlerine de katkı olması, köklerin hikâyesini öğrenmeleri bakımından önem arzeden bir kültür gezisi düzenledi. 


45 kişilik bir öğrenciler önce Kemah ilçesindeki tarihi Gülabibey Camii ziyaretine gittiler. Öğrencileri Kemah İlçe Müftüsü Mehmet Deniz tarafından karşılandı ve ilçe müftüsü biraz sohbet etti. İlçe Müftüsü, Kemah Sultan Melik Şah türbesini ve Fırat nehri kenarındaki mesire alanını ziyaretlerinde öğrencilere eşlik etti. 
 

banner178
Buradan sonra , İliç’te de İlçe Müftüsü ve İliç TDV yurdu yöneticileri ve öğrencileri tarafından karşılandılar. 

İliç’te baraj gölü yanındaki sosyal tesislerde üniversite örencilerine çeşitli ikramlarda bulunuldu. Sosyal tesislerde güzel vakit geçiren öğrenciler, İliç ilçesi Yusuf Ziya Demir camiine müftü Cebeci ile tanışma, dini toplantıya geçtiler. 

İliç müftüsü Mehmet Cebeci hoca,sohbetinde; ''Gençlere ahir zamanda gençliğin ruhunu ve gönlünü meşgul edecek bir çok rüzgârın olduğunu,buna mukabil gençlerin ise rüzgarın önünde bir yaprak değil rüzgara yön verecek bir istikrarda olmaları icap ettiğini anlatarak, gençlere hem maddi özellikle manevi eğitimlerinde sabır dua ve amel birlikteliğini gayet dikkatle yönetmeleri konusunda hususda bulundu''.

Kısa sohbetten sonra üniversite öğrencileri Kemaliye'yi ziyaret ettiler. Kemaliye’nin; tarihi camileri,taşlık yol ve kanyonu, müzeler, mani yolu ve “orada bir köy var uzakta” şiirine konu olan Apçağa köyü tarihi mekânları gezme imkânı buldular. Kemaliye’ye ait el sanatların imalathanelerini ve Kemaliye kültürünün mümessili olan ahi ve sanatkârları da ‘vefa bağlamında’ ziyaret ederek öğrenciler bilgi aldılar. 
Erzincan Binali Yıldırım Üniversite öğrencileri; kendilerine bu imkânı sağlayan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’e teşekkürlerini dile getirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 11:41
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER