Fahri Öğreticilere Müjde !

Geçici Kur'an Kursu Öğreticilerinin aldıkları Aylık Maaş iki katına ve sigortaları ise ful yatırılacak.

Fahri Öğreticilere Müjde !

Diyanet işleri Başkanlığı bünyesinde Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi olarak görev yapan Fahrilerin yıllardır cüz-i miktarda aldıkları Maaş ve sigortalarının yarım yatmaları yüzünden mağduriyet yaşadıkları ve bunun iyileştirilmesi için çalışmanın yapıldığı biliniyor ancak içeriğinin ne olduğu bilinmiyordu.

Maaşlar iki Kat artacak Sigorta Full yatırılacak

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ ın geçtiğimiz Regaip Kandili Münasebeti ile yaptığı ziyarette gelen bir soru üzerine Fahri Öğreticilerimiz hakkında çalışmada sona gelindiğini çalışmanın imza da olduğunu takriben seçimden mnce veya önümüzdeki ay maaşlarının iki katına çıkacağını sigortalarının da aylık full olarak yatırılacağını söyledi.
Yıllardır Kadro bekleyen kadro olmasa dahi Özlük Haklarının iyileştirilmesini isteyen Fahri Öğreticiler, en üst yetkili olan Diyanet İşleri Başkanın dan yapılan bu açıklamayı sevindirici bir gelişme bulup umutla iyileşmenin yapılacağı günü bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 17:44
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Fatih karaca
Muhammed Fatih karaca - 5 ay Önce

Hanımım Fahri öğretici dün vali bey gelmiş bir sürü erkekle fotoğraf çekilelim demiş hanımım da ben çekilmesem olmaz mı vali bey diyince vali o zaman istifa et herkesin içinde böylelerini atın görevden kovun müftü bey demiş ve dün işine son verildi

Mehmet
Mehmet @Muhammed Fatih karaca - 5 ay Önce

Hangi vilayet açık açık söyle

Mustafa
Mustafa @Muhammed Fatih karaca - 5 ay Önce

Allah yardımcınız olsun Rabbim daha hayırlı bir kapı size açsın

Eyy diyanet..
Eyy diyanet.. - 5 ay Önce

Sınavlarda dahi öncelik vermediniz yıllardır tecrubeli insanları kriterleri tutan lara dahi oncelik vermediniz.o müftüler o murakiplar,o vaizeler bilmiyorlarmi fahriler in ne kadar başarılı olduğunu özellikle 4__6 yaş kuran kurslarında elini vicdanına koysunlar.mesele para değil hak meselesi diyanet işleri başkanı ali bey en yakın kursa git.sor bakalım kadrolu kaç kişi kurana gecirebilmis,fahri ler kaç kişi.severek bu işi yapan insanları değerlendirin diyanet siz kazanırsınız çocuklarımız kazanır

Filiz  ogulluk
Filiz ogulluk - 5 ay Önce

Diyanet fahrileri ile ilgilenseydi özellikle hafiz fahrilerle şimdiye kadar kadro alırdık

İnsan
İnsan - 5 ay Önce

Diyanet fahrilerle ilgilendiği kadar sozlesmeli personeliyle de ilgilense kadro bekleyen ailesinden ayrı mağdur aileler var..

SIRADAKİ HABER