Dünya İkincisi Hafız Türkiye'den

63 ülkeden hafız öğrencilerin katıldığı "Uluslararası Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Ereğli İlçe Müftülüğü Topak Kur'an Kursu öğrencisi Hafız Feyza Nergiz dünya ikincisi oldu.

Dünya İkincisi Hafız Türkiye'den

''36.Uluslararası Kuran-ı Kerim Okuma''

''36.Uluslararası Kuran-ı Kerim Okuma'' yarışması İran'ın başkenti Tahranda yapıldı.

İran’ın başkenti Tahran’da 10 Nisan 2019 Çarşamba günü başladı ve 15 gün sürdü. “36. Uluslararası Kur’an-ı Kerim Okuma” yarışmasına toplam 62 ülkeden 123 kadın ve erkek, hafızlık ve kıraat kategorisinde yarıştı. 84 ülkeden 637 kişinin başvurduğu ve ancak 62 ülkeden 123 kişinin kabul edildiği yarışma 14 Nisan 2019 Pazar günü sona erdi. Yarışmada Konya’nın Ereğli ilçesinden Hafız Feyza Nergiz dünya ikincisi oldu.

Hafız Feyza Nergiz memleketinde yaptığı açıklamada, “Gerçekten çok mutluyum, Kur’an-ı Kerim okumadan öce ülkeleri gösteriliyordu. Türk olduğum için kendimden gurur duydum, bu beni ayrı bir motive etti. Çok mutluyum orada Türkiye’nin ne kadar iyi şeyler yapabileceğini gösterdik'' dedi.

Anne Ayşe (Kuran kursu öğreticisi) Nergiz de sevincini ; “Orada ülkemizi Türkiye’yi temsil etmek ayrı bir güzeldi. Bu bize çok gurur verdi. Bir de Türkiye’nin üzerinde ayrı bir teveccüh vardı. Feyza en küçük yarışmacı olduğundan dolayı herhalde Feyza kızımız Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etti gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 14:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim eski
İbrahim eski - 3 ay Önce

MaşAllah sübhanAllah Allahım nazarlardan korusun başarıların daim olsun dua ile

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

MaşAllah yeğene.Allah muvaffak etsin.Bu ülkeyi yürekten temsili için Allah hem anne -babadan hemde küçük hafız kızımızdan razı olsun.

SIRADAKİ HABER