BAŞÖRTÜ KAVGASI Bitmiyor !

Konya'da kimliği belirsiz bir grup, karatay üniversitesinin bahçesinde telefona çekim yaparak, başörtülü kızlara ''nesli tükenen Rabialar'' ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etti.

BAŞÖRTÜ KAVGASI Bitmiyor !

Konya'da Karatay Üniversitesinin bahçesinde çekilen video da  türbanlı kızlara ''Nesli Tükenen Rabilar göç ediyor'' diyerek alay edip kahkaha attılar. 

Türkiyede son zamanlarda başörtü kavgası bitmek bilmiyor. Adana'da yolda giden türbanlı kızlara tacizin yanında, İzmirden geldiğini söleyen Bülent K başörtülülere hakaret içerikli sözler sarf ettiği görüntüleri sosyal medyada paylaştı.Daha arkası kesilmeyen görüntülere bir yenisi daha eklendi.

Konya'nın Karatay Üniversitenin bahçesinde çekilen görüntüde bir grup gençler, çektikleri video ile sınıfa giden kapalı kızlara hakaret etti ve bunu da alaycı bir şekilde ;'' Nesli Tükenen Rabialar göç ediyor'' diyerek güldüler. Yanlarında bulunan gence de '' Başı şu arkadaş kot ceketli Alper '' diyerek dalga geçtiği  ve videonun sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana ağıza alınmayacak küfür ve hakaret ettiler. Sosyal Medyada reting kıran bu videoyu çeken grup gençler araştırılıyor.

banner178

Karatay Üniversitesinin konuyla alakalı açıklama da bulunup ve video çeken grubun üniversiteye ait öğrencilerin olmadığını ve Cumhurbaşkanlığına suç duyurunda bulunacağını belirtti.

Yapılana açıklama da şu ifadeler yer alıyor:  “Üniversitemiz ile hiçbir bağlantısı bulunmayan bir şahıs, değerlerimize aykırı bir şekilde kampüsümüzde ahlak dışı bir paylaşımda bulunmuştur. KTO Karatay Üniversitesi olarak tamamen provokatif amaçla yapılan bu paylaşımı şiddetle kınadığımızı belirterek, ilgili hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verdi.  

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 12:23
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER