Ayetler İle Dalga Geçilen Festivalde Tepkiler Artıyor !

Van'da 2. si yapılması planlanan 'Gezgin Fest Van' festivaline vatandaştan tepkiler gecikmedi. Sosyal medyada konuyla ilgili çarpıcı yorumlar yer aldı.

Ayetler İle Dalga Geçilen Festivalde Tepkiler Artıyor !

1-23 Haziran 2019 tarihlerinde Van Gevaş Ada Sahili’nde düzenlenmesi planlanan “Doğu’nun ilk ve tek gençlik festivali ''Gezgin Fest Vanisimli festival etkinliğine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Özelikle sosyal medya üzerinden tertiplenen ve tepkiler gösteren sosyal medya kullanıcıları, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetler üzerinden alay edilerek insanlara dinsizliğin aşılandığını ve içkinin su gibi aktığı festivalde “Asıl amacın insanları içki ve müzikle meşgul edip günaha sokarak amaçsız ve gayesiz bir gençlik ortaya çıkartmaktır.” diyerek uyarılarda bulundular.

Geçen sene ki rezil festivalde İranlı sanatçı Mohsen Namjoo’nun TEKVİR Suresinin ilk ayetlerini gitar eşliğinde ve alayvari şekilde seslendirdiği görülüyor.

Yine aynı sanatçı Mohsen Namjoo’nun Damavand albümündeki "val sakhi" isimli yaklaşık 6 dakikalık bu eserinde Şems Suresinden "vessemai vema beneha" ayeti ile başladığı ortasında ise Duha suresini "vele seyfe yu'tıke rabbuke feterda" ayetini okuyarak bitirdiği arka fonda gitarı sürekli çalarak sonra şarkıya devam ettiği daha sonrasında ise Müzemmil suresi'nden birkaç ayet okuduğu görülüyor.

Bu arada bu sene ki konserde Duman Grubu da var. Bu rezil müzik gurubunun geçen senelerde İslam'ın en yüce değeri Kur'an-ı Kerim'in İhlas suresindeki 'lemyelidvelemyuled' ifadesini, 'lemyelid ve löp yutar' şeklinde telaffuz ederek alay etmiş ve tepkilere neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 12:06
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysi muratakan
Veysi muratakan - 5 ay Önce

Kardeşim bunu yayınlayan diyanet neden bu tip konserler için önerge vermiyo meclise neden ilgili makama kuruma kuruluşa neden şikayet etmiyor neden.biz müslümanız bizim vazgeçilmezim kurandır.

EJDER
EJDER - 5 ay Önce

ALLAHIN AYETLERİYLE ALAY EDENLERE ALLAH GADABI ÇABUK GELSİN AMİN

SIRADAKİ HABER