Ankaranın Beklediği Cami Temeli Dualarla Atıldı

Ankara'ya bağlı Akyurt İlçesinin beklediği Aselsan Cami için temel atma töreni yapıldı.

Ankaranın Beklediği Cami Temeli Dualarla Atıldı

Ankara'nın Akyurt ilçesinde Aselsan Cami inşaatı için temeli atma töreni gerçekleştirildi. 
 

Törene katılanlar arasında Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, yeni dönem belediye başkanı Hilal Ayık, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün ile birlikte Aselsan çalışanları ve vatandaşlar katılım gösterdi. Törende öncelikle dualarla ve kuran tivaleti yapıldı.
 

banner178
Daha sonra Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, bölgede eskiklerimiz arasında öncelik verdiğimiz camimizi ihitiyacını giderdik dedi. Akyurt'ta konuşmasında aynı ifadelerde bulundu. Görgün, "Mübarek 3 aylar içerisinde bir araya geldik. Özellikle belediye Başkanımız ve müftümüz Aselsan'ın ihtiyacını değerlendirip bu alanın tahsisi konusunda destek oldular. Şubat Ayı'nda sözleşmemiz imzalandı ve çalışmalara başladık. Camimiz Şubat 2020'de ibadete açılmış olacak" dedi. 
 

Akyurt Belediye Başkanı ; "Aselsan'ın üst yönetimiyle yapmış olduğumuz istişareler ile birlikte cami yapılmasını kararlaştırdık. Bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir cami olacak. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.
Yeni dönem Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ise yapmış olduğu konuşmada süreci devam eden herkese teşekkür ederek, bundan sonra Akyurt Belediye Başkanlığı olarak gerekli desteği vereceklerini söyledi.

 

Cumhurbaşkanlığı Savuma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir;   savunma sanayinin gözde kuruluşlarından olan Aselsenın ve çalışanları ile gurur duyduklarını söyledi. Demir, "Bu kıymetli personelinin manevi ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak camimizin temel atma törenin gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olmasını diliyoruz, bu süreçte karar veren, destek olan, maddi ve manevi en ufak katkısı olan herkese çok içten teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:16
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER