Alo Kuran Öğreniyorum !

2011 yılında başlatıldı, Kur’an öğrenmek isteyen ancak kursa gidecek vakit bulamayanların başvurması istendi. Konya’da "Alo Kur'an Öğrenmek İstiyorum" projesi ile yaklaşık 3 bin kişi Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Alo Kuran Öğreniyorum !

Çeşitli sebeplerle Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenemeyenler, kursa gidecek vakit bulamayanlar için 2011 yılında başlatılmıştı. Alo Kur’an Öğrenmek istiyorum projesi bu güne dek yaklaşık üç bin kişiye ulaştı.

Kur'an-ı Kerim öğrenmek isteyenler, 332 350 6 158 nolu hattı arayarak, öğretici talep ediyor. Başvuruları değerlendiren müftülük, kişinin durumuna göre yer ve zaman belirleyerek, Kur'an öğrenimi için uygun ortam hazırlıyor. Hattın yurt dışı veya il dışından aranması durumunda ise müftülük vatandaşları en yakın Kur'an eğitim merkezine yönlendiriyor.

Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, proje kapsamında Hacı Hasan Başı kuran kursunda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.  Mesai saatleri dışında da eğitim veriyor olmaktan memnun olduklarını söyleyen Poçanoğlu, hem projede görev alan öğreticilere hem de Kur’an-ı öğrenmek için müracaat eden kursiyerlere teşekkür etti.

Poçanoğlu "2018-2019 eğitim öğretim yılında 17 sınıfımız ve 400 öğrencimiz mevcuttur. Bu 400 Kur'an-ı Kerim öğrenme gayretinde olan kardeşimize 17 görevlimiz hizmet etmekte. Hem görevlilerimizi hem devam eden kardeşlerimizi ben tebrik ediyorum. Çünkü Kur’an-ı Kerim'i bizzat okumak tilavet etmek ibadettir ve bir rahmete berekete vesiledir. Bu sebeple ben bu gayretin hem şehrimiz hem ülkemiz için bir berekete bir rahmete vesile olacağını ümit ediyorum, cenabı haktan bunu niyaz ediyorum " dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alpaslan Sinan ÇETİNKAYA
Alpaslan Sinan ÇETİNKAYA - 5 ay Önce

Ben bu uygulamayı çok önce indirdim beğenerek takip ediyorum çekilişiniz varmış katılmak istiyorum

Erdal yilmaz
Erdal yilmaz - 5 ay Önce

Beğenerek takip ediyoruz güncel ve gerçek haberlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var bu uygulama için Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER