Vekil İmam-Hatip Ve Müezzin Kayyımların Kadro Talebi

Taşeron çalışanlara kadro verilmesinin ardından din eğitimi ve imamlık görevini yerine getinen yaklaşık 3 bin civarında Vekil İmam-Hatip ve Kayyımlar kadro bekliyor. İmam Hatip'lere kadro verilmemesi büyük tepkiye neden oluyor.

Vekil İmam-Hatip Ve Müezzin Kayyımların Kadro Talebi

Taşeron çalışanlara kadro verilmesinin ardından din eğitimi ve imamlık görevini yerine getinen yaklaşık 3 bin civarında Vekil İmam-Hatip ve Kayyımlar kadro bekliyor. İmam Hatip'lere kadro verilmemesi büyük tepkiye neden oluyor. 

 VEKİL İMAM-HATİP VE MÜEZZİN KAYYIMLARIN KADRO TALEBİ

Vekil olarak görev yapan imamlar aydinses.com'a yaptıkları açıklama ile sorunlarını dile getirdi. Kendilerine kadro verilmemesini Anayasa ile güvence altına alınan eşitlik ve adalet ilkelerine uymadığını ifade eden din görevlisi imamlar. düşüncelerini ve beklentilerini şöyle dile getirdi:

"Kamuda aynı yerlerde ve hizmetlerde, aynı işi yapmamıza rağmen statülerin farklı olması nedeniyle idari, mali ve sosyal haklar yönünden birçok farklılık bulunmaktadır. Bu durum Anayasa ile güvence altına alınan eşitlik ve adalet ilkelerine aykırı olduğu gibi, çalışanların motivasyonunu ve çalışma barışını olumsuz etkilemektedir.

Anayasamızın 128. Maddesinde “Devletin, kamu iktisadi teşebbüsleri ve diğer kamu tüzel kişilerinin genel idare esaslarına göre yürütmekle yükümlü oldukları kamu hizmetlerinin gerektirdiği asli ve sürekli görevler, memurlar ve diğer kamu görevlileri eliyle görülür” hükmü yer almaktadır.

Diyanet Duyuruları için TIKLAYINIZ ! 

Kamuda çalışan 5510 sayılı kanuna göre ilk defa 4/1-c kapsamına alınan sigortalı, 657 sayılı kanunun 86. Maddesi uyarınca vekil olarak atanan vekil imam-hatip ve müezzin kayyımlar olarak düşük ücret ve sosyal haklardan yoksun bir şekilde çalışmaya devam etmekteyiz. Vekil imam-hatip ve müezzin kayyımlar olarak kadrolu personele geçirilerek bu mağduriyetlerin giderilmesi istemekteyiz.
Kendimizi mesleğimize adamış görevliler olarak bize verilen görev, en ücra mahallede olsa, biz görevimizi laiki ile yapmaktayız. Bizler asil görevi, aslın yerine görev yapan mağdur görevlileriz.
Bütün kurumlarda asil görevi yapan ve asil yerine görev yapan kişilere sözleşme verilmiştir. Vekil imam-hatip ve müezzin kayyımlar olarak bizlerde devletimizin himayesinde geçici değil daimi gönülden hizmet eden personel olmak istiyoruz.

Biz vekil imam-hatip ve müezzin kayyımların bu görevlere başlamaları İl müftülüklerinin ilanı ile, il müftüsü, il müftü yardımcıları ve ilçe müftülerinin komisyon kurarak sınav yapmasıyla gerçekleşmektedir.

Biz asil yerine görev yapan mağdur vekiller bu yapılan sınavlara KPSS ve DHBT’den 60 (altmış) puan almak şartıyla girebiliyoruz. Girmiş olduğumuz komisyondan 70 (yetmiş) barajını geçmek şartıyla göreve başlamaktayız.

Diyanet Duyuruları için TIKLAYINIZ ! 

Diyanet işleri başkanlığının en temel sorunu olan vekil görevlilerin kadro verilerek bu hususun çözüme kavuşturulmasını arz ederiz."

Türkiye Geneli Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımları

DİNİ GERÇEK HABER

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 13:38
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Liyakat li vekil imam
Liyakat li vekil imam - 9 ay Önce

Şu biz 4/B liler varken vekilleri haber yapıyorsunuz diyen kişilere sorum şu:Siz vekil imamların yaptığı görevden farklı yada fazla bir şey mi yapıyorsunuzda biz varken onlar diye ayrıştırıcı bir ifade kullanıyorsunuz?Kaldı ki,yaptığımız görev açısından hiçbir bir fark yok,ama sosyal hak ve maaş konusunda fark çok,eee Adalet nerede?Kaldı ki vekil imamlar sınav şartları asalette aranan şartların tamamı aranıyor, KPSS,dhbt, vesaire.Lütfen temsil ettiğiniz makamı unutmayın.KENDİSİ İÇİN İSTEDİĞİNİ MÜ'Mİ KARDEŞİ İÇİN İSTEMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR HADİSİNİ UNUTMAYIN.EZ CÜMLE:Bİ VEKİL İMAM HATİP OLARAK DUAM ODURKİ: RABBİM SÖZLEŞMELİ,FAHRİ VE VEKİL İMAMLARA HAYIRLISIYLA KADROYU NASİP EYLE.ÂMİİİİN.

Recep ünlü
Recep ünlü - 9 ay Önce

Haklılar destek liyorum

Kadrolunun yaptığı işi yapan vekil imam
Kadrolunun yaptığı işi yapan vekil imam - 9 ay Önce

Kemal olmak mesele degil is kamil olmakta.zaten dhbt ile calisiyoruzzzz

vekıl
vekıl - 9 ay Önce

vekıl muezzın kayyum olarak ve gorev yaptığım yerde sayın kaymakamın teşekkur beşgesını munasub goren bırısı olarak inş rabbım bır sebeb halk ederde kurtarırız asaleten gorevlerımızı ıfa etmeye çalışırız

kemal
kemal - 9 ay Önce

bu dhbt sınavı niçin yapılıyor.hakkınla gir çalis yerleş.kul hakkına girme.

Hak ve adalet
Hak ve adalet - 9 ay Önce

Tamamda yani vekillik şartları en başta belli yani herkes bunları bilerek geliyo o yüzden şartlar şu bu demeye gerek yok ha şartlar elbette iyilessin ama kadro vermek haksızlık gönülden daimi gorev almak isteyenler herkes gibi çalışarak sınavına girsin kazansın.

Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

Kadro istiyorlarsa diyanetin sınavlarına girip haklarıyla kadroya geçsinler 100bin kişide kadro bekliyor öyle belesten kadro yok artık din adamı olacaksınız biraz kül hakkına riayet etmek lazim

4 B Lİ OLUPTA VEKİL İMAM LARIN SÖZLEŞME  HAKKINA İTİRAZ EDEN VİLDAN SİZ LAR VAR ASİL SEN 4 B Lİ İKEN KONUŞMA ŞİKAYET ETME HAKKINIZ  YOK BÜTÜN GUVENCEN  VAR MAAŞ AYNI İŞSİZ KALMA KORKUN YOK CİBİKİYETSİZ  BİZ HABER YAPTIRINCA  KOCUNUYİRSUNUZ  AHLAKSIZLIK  İ
4 B Lİ OLUPTA VEKİL İMAM LARIN SÖZLEŞME HAKKINA İTİRAZ EDEN VİLDAN SİZ LAR VAR ASİL SEN 4 B Lİ İKEN KONUŞMA ŞİKAYET ETME HAKKINIZ YOK BÜTÜN GUVENCEN VAR MAAŞ AYNI İŞSİZ KALMA KORKUN YOK CİBİKİYETSİZ BİZ HABER YAPTIRINCA KOCUNUYİRSUNUZ AHLAKSIZLIK İ @Vatandaş - 9 ay Önce

4 B Lİ OLUPTA VEKİL İMAM LARIN SÖZLEŞME HAKKINA İTİRAZ EDEN VİLDAN SİZ LAR VAR ASİL SEN 4 B Lİ İKEN KONUŞMA ŞİKAYET ETME HAKKINIZ YOK BÜTÜN GUVENCEN VAR MAAŞ AYNI İŞSİZ KALMA KORKUN YOK CİBİKİYETSİZ BİZ HABER YAPTIRINCA KOCUNUYİRSUNUZ AHLAKSIZLIK İKİ YÜZLÜ LUK SİZİN YAPTIGINIZ ALDIGINIMZ 1 900 TL YE GÖZ DİKEN KAHIPELER BURDA BİZE KARŞI ÇIKIYOR AHLKSIZLAR SİZ ADSMMISINIZ LAN IBINELER

İmam
İmam - 9 ay Önce

Biz 4b li olarak beş senedir calisiyoz. Kadro yok. Hukumete bize kadro vermiyo. Bizi haber yapacaginiza vekilleri haber yapiyonuz ayip ya. Gonul isterki onlarda kadro alsin ama önce dhbt ve bir sürü sinavla gelmiş 4b linin hakkidir kadro.

Mihrali
Mihrali @İmam - 7 ay Önce

4 b liler sözlü mülakatlarda beleş görev aldınız..vekillere dil uzatmayın.. pendik haseki beleş görev verme yeri..anlayan anladı.....


SIRADAKİ HABER