sigara içen personele hac organizasyonunda görev verilmeyecek

Diyanet İşleri Başkanlığın'dan 81 İl Müftülüğüne Gönderilen Yazıda bazı uyarılar bulunmaktadır.

sigara içen personele hac organizasyonunda görev verilmeyecek

Başkanlığımız hac organizasyonu ile kutsal topraklara giden vatandaşlarımızın hac ibadetlerini sahih, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yerine getirebilmelerinde personelimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Bu nedenle organizasyonumuzun her kademesinde görev yapacak personelimizin ehliyetli ve liyakatli olması Başkanlık olarak önem ve öncelik verdiğimiz hususların başında yer almaktadır. Bu önem ve önceliğimize rağmen gerek kafilelerde gerekse ekiplerde görev alan bazı personelimizin otel önlerinde ve açık alanlarda sigara içtikleri müşahede edilmiştir.

Hiç şüphe yok ki, bu durum kutsal toprakların manevi atmosferine yakışmadığı gibi rehberlik yaptığımız hac yolcularımızın da örneklik ve rehberlik noktasında beklentilerine uygun düşmemektedir. Uygun düşmediği için de bu konuda organizasyonumuzla hacca veya umreye giden vatandaşlarımızdan Başkanlığımıza sayısız şikâyet dilekçesi gelmiş ve hala gelmektedir.

 sigara içen personele hac organizasyonunda görev verilmeyecek

banner178
Bu itibarla bu yıl yapılacak hac görevli seçim mülakatlarında sigara içmeyen personel, sigara içen personele tercih edilecek; daha sonraki yıllarda da sigara içen personele hac organizasyonunda görev verilmeyecektir. Konu üzerinde hassasiyetle durulmasını ve söz konusu hususun tüm personele imza karşılığında duyurulmasını önemle rica ederim.

Prof. Dr. Ali ERBAŞ Diyanet İşleri Başkanı

dinigercekhaber.com

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 17:35
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mkk
Mkk - 5 ay Önce

Çok yerinde bir uyarı. Lakin yeterli değil. Her kademededin görevlileri bu hususta uyarılmalıdır. Özellikle görevli bulunduğu cami ve muctemilatı içerisinde de kesinlikle sigara icmemeli ve icirmemelidir.

Salih
Salih - 5 ay Önce

Sadece din görevlileri ve memurlar için değil amirler içinde bu kural geçerli olmalı.

Semra ozanm
Semra ozanm - 5 ay Önce

Yerinde bir karar olmuş. Tebrik ediyorum kurumumu. Zira hiç hoş bir manzara değildi.

behzat çiçekli
behzat çiçekli - 5 ay Önce

Geç bile kalındı

Zzz
Zzz @behzat çiçekli - 5 ay Önce

Nuran Demiroğlu
Nuran Demiroğlu - 5 ay Önce

Çok doğru bir karar...

Din gönüllüsü
Din gönüllüsü - 5 ay Önce

Yerinde bir karar olmuş.Din görevlisi örnek olmalı diğer insanlara.Ama içenle içmeyen nasıl ayırt edilecek...

Nurullah Çakır
Nurullah Çakır - 5 ay Önce

Çok güzel bir karar alınmıştır teşekkürler

Mehmet kuyumcu
Mehmet kuyumcu - 5 ay Önce

Çok yerinde bir karar ancak personelin sigara içip icmediğinin objektif bir şekilde tesbit edilmesi problem olacaktır. Örneğin benim başka bir arkadaşın önünü kesmek ıçin içmediği halde sigara içiyor demem onun hac veya umrede görevlendirilmemesine neden olabilir. Bu yorumu okuyanlar belki din adamı yalan söylemez,iftira atmaz diyecekler. Ama yalan söyleyeni de var iftira atanıda var.


SIRADAKİ HABER