Ezan Okuma Yarışmasında Sahne '' Genç Bilallerin ''

8. Bölge ezan okuma yarışması Balıkesir'de gerçekleşti.

Ezan Okuma Yarışmasında Sahne '' Genç Bilallerin ''

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Genç Bilallerezan okuma yarışmasının 8. Bölge Finali Balıkesir’de gerçekleştirildi. 

banner178
Ezan okuma yarışmasına katılan imam hatip öğrencileri ; Aydın, Balıkesir, Bilecik, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden 14 öğrenci katılırken; Anadolu İmam Hatip Liseleri arası ezan okuma yarışmasına; Aydın, Balıkesir, Bilecik, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden 12 öğrenci katıldı. 

Yarışma saygı duruşu ve İstiklal Marşı başlayıp,  Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Bekdüz açılış konuşmasını gerçekleştirdi. İmam Hatip Orta okulu Müdürü Ahmet Yıldız konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

8. Bölge Ezan Okuma Yarışmasına ev sahipliği yapmanın sevincini yaşadığını belirtti.Bu ülke tam 18 yıl ezana hasret yaşadı.  Allahu Ekber Sesiyle ve ezan nidalarıyla bugünlere geldik.Bugünlere geldiğimiz için Rabbime hamd olsun.Yarışmada adı gibi kazanan kaybeden olacaktır ama kaybedeni olmayan yarışmadır.Yarışmaya katılan öğrencilerimin birinci olduklarına canı gönülden inanıyorum.Öğrencilerimi hepsini tek tek tebrik ediyor başarılar diliyorum'' dedi.

Yarışmaya katılan  Muğla'dan Ömer Faruk Kılıç 1. olurken, Balıkesir’den Selahattin Harmanda 2. ve Kütahya’dan Emrullah Güngör 3. Oldu. Liseler arasında Balıkesir’den Hüseyin Çayhan 1., Manisa’dan Metin Tombalak 2. Ve Denizli’den Şahin Durak 3. Oldu.  Yarışma sonucunda yarışmaya katılan tüm öğrenciler kurul üyeleri tarafından hediyelerle ödüllendirildi. Program, katılım belgelerinin ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonra sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 14:32
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER