Diyanet’ten Bayram Mesai Ücreti Almak İsteyen Personele Duyuru!

Cami ve Mescitlerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara dini bayramlarda, ulusal bayramlarda ve son olarak genel tatillerde, Fiilen çalıştıkları günler için fazla mesai ücreti ödenmektedir. 

Diyanet’ten Bayram Mesai Ücreti Almak İsteyen Personele Duyuru!

Toplu sözleşmelerde (2,3,4. dönem) yer alan hükümlere göre, Vaizlere dini bayramlarda, Cami ve Mescitlerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara dini bayramlarda, ulusal bayramlarda ve son olarak genel tatillerde, Fiilen çalıştıkları günler için fazla mesai ücreti ödenmektedir. 
İlgili görevlilerimizin, Fazla Mesai beyanlarını yapabilmelerine yönelik olarak DİBBYS uygulaması üzerinde, Fazla mesai beyanında bulunacak personelin içinde bulunulan dönemin başlangıç ve bitiş tarihleri arasına beyan yapabilecekleri modül hazırlanarak, kullanıma sunulmuştur. Fazla mesai beyan işlemlerini söz konusu modül üzerinden yapmak isteyen Birimlerimiz aşağıdaki izahatı dikkate almalıdırlar.
Buna göre;
1. Fazla mesai beyanında bulunacak personel DİBBYS’ye kendi kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapacaktır.
2. DİBBYS içerisinde İKYS uygulaması seçilecek ve bu uygulamanın sol kısmında yer alan “Bana Özel” başlığı altındaki ”Fazla Mesai Beyan Sayfası” menüsüne girilecektir.

banner178
3. Açılan sayfadaki ajandanın üzerinden fazla mesai beyan edeceği tarihin üzerine tıklayacak, açılan ekrandan ilgili güne karşılık gelen fazla mesai saatini (4 veya 8) girerek kaydet butonuna basacaktır.
4. Silmek veya düzeltmek istediği beyan olduğu takdirde, ajandada kayıtlı beyan yazısının üzerine tıklayacak, güncelleme ya da silme işlemini buradan yapabilecektir.

Arefe Günü Beyanı : 4 Saat
Bayram Günleri Beyanı : 8 Saat (Günlük 8 saat olarak kayıt edilecektir.)
Kayıtlar Bayram bittikten sonra 07-08-09-10 Haziran 2019 günleri kayıt edilecektir.
En son kayıt günü 10.06.2019 saat: 12:00’a kadar yapılacaktır. Sonrasında kayıt yapılmayacaktır.

Diyanet Haber

DİNİ GERÇEK HABER

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 20:47
banner179
YORUM EKLE
YORUMLAR
hafız
hafız - 2 hafta Önce

bayramdan sonraki cuma ve c.tesi girilecek mi

Enes
Enes - 2 hafta Önce

Zaten maaş alıyorlar bu ücret senelerdir söylerim yanlış.Diyanet nasıl kontrol edin 90 BİN imamı bayrama iznine gittimi gitmedim çogu gittiği halde gitmedim diyor yaz gitsin. Zaten Namaz kaldırma memuru değilmi yaz kur su kış kursu 15 TC kimliği kayıt et al ücreti sonuç %80 sıfır Arkalarında KAMET edecek ne cemaat yetiştiriyorlar nede Cemaat(İstisna haric) yazık çok yazık Diyanet kendi kendini kontrol edemiyor.cuma günleri imama odasına diğer günlerde aynı kapatıyorlar cemaat dışarda köy kahvesi gibi çıkışta cami adabından iki kelime bahsetmşyorlar cemaatte tlfnda oynuyor camide İmamdan.
Oh ne güzel

Affan
Affan - 2 hafta Önce

Peki yurt dışında görev yapan personelde bunu yapabilir mi? Hali hazırda görev yapıyor!

SIRADAKİ HABER