Reklam

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Yarışma Başvuruları Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl "Camiler Ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle personel arasında gerçekleştirilen yarışmalara başvurular başlıyor.

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Yarışma Başvuruları Başlıyor
18 Mart 2021 - 12:46 - Güncelleme: 18 Mart 2021 - 12:59
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde her yıl "Camiler Ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlileri arasında düzenlenen yarışmalara başvurular başlıyor.

Söz konusu yarışmalarla; din görevlilerinin mesleki bilgi ve yeterliklerini geliştirmek, kitap okuma ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerine ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarına vesile olmak amaçlanıyor.

Bu kapsamda düzenlenen "Ezanı Güzel Okuma", "Etkili Hutbe Sunumu" ve "Bilgi" yarışmalarına; imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri, "Hutbe Yazma", "Şiir Yazma" ve "Proje" yarışmalarına ise taşra teşkilatında görevli asıl-vekil-sözleşmeli, erkek-kadın tüm personel başvuru yapabiliyor.

 2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında düzenlenecek “Ezanı Güzel Okuma", “Etkili Hutbe Sunumu" ve “Bilgi" yarışmaları ile taşra teşkilatında görevli asıl-vekil-sözleşmeli, erkek-kadın bütün personel arasında düzenlenecek “Hutbe Yazma", “Şiir Yazma" ve “Proje" yarışmaları için başvurular başlıyor.

Gerekli şartları taşıyan personelimiz,Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu Yarışmaları için 15 Mart – 18 Nisan 2021 tarihleri arasında, Hutbe Yazma, Şiir Yazma, Proje ve Bilgi Yarışmaları için ise 18 Haziran 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar (https://dibbys.diyanet.gov.tr) adresine kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Din Hizmetleri Yönetim Sistemi'nde (DHYS) yer alan “Cami Hizmetleri", “Yarışma" ve “Yarışma Başvuru" menülerini tıklayarak veya
(https://dibbys.diyanet.gov.tr/DHYS/Yarismalar/YarismaBasvuru.aspx) adresini kullanarak başvuru yapabilecek, eserlerini yükleyebilecek ve başvuru belgesini alabilecektir.

Yarışmalar ile ilgili şartnamelere ulaşmak için tıklayınız.
Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu Yarışmaları Şartnamesi
Hutbe Yazma, Şiir Yazma ve Proje Yarışmaları Şartnamesi
Bilgi Yarışması Şartnamesi
Proje Yarışması İçin Proje Teklif Formu (Word)​

DİBBYS'ye giriş yapmak için tıklayınız.
Giriş yaptıktan sonra başvuru için tıklayınız.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum