Ahmet POÇANOĞLU Kimdir?

Ahmet POÇANOĞLU Kimdir?

1956 Konya İli Altınekin İlçesi Sarnıç köyü doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Konya İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Maçka İmam- hatip Lisesi ve Kulu İmam-Hatip Lisesinde Meslek dersleri öğretmenliği görevinde bulundu. 1989 yılında Müftülük- Vaizlik sınavını kazanarak Antalya H.Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde kursu tamamladı.

Akdağmadeni vaizliğine tayin edildi. Askerliğini Erzurum’da yedek subay olarak tamamladı. Yalıhüyük müftülüğü görevinden sonra Selçuk Eğitim Merkezi İhtisas Kursunu bitirdi. Doğanhisar, Güneysınır, Çamardı Müftülüğü görevlerinden sonra istifa ederek bir süre özel sektörde eğitim alanında çalıştı. 2004 yılında Kars Anadolu İmam-Hatip Lisesi Meslek dersleri öğretmenliği ile tekrar memurluğa döndü.

Yaklaşık sekiz yıl Konya Merkez ve Başvaizliği görevinin ardından 2012 yılında Yozgat İl Müftülüğü’ne atandı. 2015 yılında Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi'ne müdür olarak atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir. Ayrıca Bozok Üniversitesi'nde Temel İslam Bilimlerinden Tefsir Anabilim Dalı'nda doktora çalışmasına devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 11:41
banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER