Yerli WhatsApp PTT Messenger nedir? ne zaman kullanılacak?

Yerli WhatsaApp nedir? sorusu dün akşamdan itibaren milyonlarca vatandaşın yanıtını aradığı konuların başında geliyor. 

Yerli WhatsApp PTT Messenger nedir? ne zaman kullanılacak?


Yerli WhatsaApp nedir? sorusu dün akşamdan itibaren milyonlarca vatandaşın yanıtını aradığı konuların başında geliyor. Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Hatay'daki Harekat Merkezi'ne PTT Messenger ile bağlandı ve 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ile bağlantı kurdu. Başbakan tarafından "Yerli WhatsApp" olarak tanıtılan PTT Messenger ne gibi özellikler sunuyor? Nasıl kullanılıyor? Ne zaman hizmete girecek?

PTT'nin web sitesinde yazanlara göre PTT Messenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirildi. Mesajlaşma uygulaması bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlıyor. Yurt içi ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp'ın yerli ve milli karşılığı olarak nitelendirilen PTT Messenger ne zaman halk arasında kullanıma açılacak? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık...

Ayrıca uygulama güncellemeye açık bir tasarıma sahip. PTT sitesinde yaptığı açıklamada uygulamanın tamamen milli mühendislik kabiliyetleriyle geliştirildiğini belirtiyor. Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PTT Messenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sunuyor.

banner178
HANGİ PLATFORMLARDA KULLANILACAK?

Uygulama iOS ve Android platformlarıyla uyumlu. Ayrıca masaüstü sürümü de olacak.

PTT MESSENGER NEREDEN İNDİRİLİR? NE ZAMAN HİZMETE GİRECEK?

Resmi bir tarih verilmese de, PTT Messenger'ın yakın zamanda kullanılma sunulması bekleniyor. Şimdilik Android platformunda APK olarak bulunuyor.

PTT Messenger'a messenger.ptt.gov.tr adresinden ulaşılacak. Şu anda internet sitesi sağlıklı bir bağlantıya sahip değil. Fakat web sitesi kısa süre içinde aktif hale gelecek.

banner179
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER