Bakan Ahmet Arslan'dan e-Devlet müjdesi

Teknoloji Zirvesi`nde konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, e-Devlet yeni hizmetler ekleneceğinin müjdesini verdi.

Bakan Ahmet Arslan'dan e-Devlet müjdesi

Teknoloji Zirvesi`nde konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, e-Devlet’ yeni hizmetler ekleneceğinin müjdesini verdi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Turkcell tarafından `İnsan için teknoloji` ve `Türkiye yapar` ana temasıyla düzenlenen Teknoloji Zirvesi`nde konuştu.

Teknoloji Zirvesi`nde konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "e-Devlet’te kullanıcı sayımız 37 milyona, kurum sayımız 428’e ve hizmet sayımız 3 bin 61’e ulaşmış durumdadır. Tüm kamu hizmetlerinin, 2018 yılı sonuna kadar e-devlet üzerinden sunulması yönünde yoğun bir çalışma yürütmekteyiz" dedi.

Bakan Arslan, günümüzde internetin sadece bağlantı kurulan bir ağ olmaktan çıktığını ve dokunmadığı alanın kalmadığını vurgulayarak, "Yaşadığımız bu asırda teknoloji bizi hiç olmadığı kadar hızlı dönüştürmeye başladı. Bilişim teknolojilerinin üretime uyarlandığı yeni ekonomi modeli, bilgi toplumu ve yeni teknolojiler dikkate alındığında, bilişim teknolojilerinin dokunmadığı alan neredeyse kalmadı. Bu bağlamda, nesnelerin interneti, Endüstri 4.0, yapay zeka, büyük veri, bulut bilişim, sanallaştırma, akıllı şehirler, akıllı ulaşım, uzaktan sağlık gibi yüksek teknolojik gelişmeler günümüzü şekillendirmektedir. Hatta şu günlerde Endüstri 4.0’ı tartışırken yakın gelecekte `İnsan 2.0’ı tartışmaya başlayacağımızı da varsayabiliriz.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER