Reklam

Ayasofya Cami Baş İmam Hatibi Mehmet Boynukalın, Görevinden Ayrılmasıyla İlgili Açıklamada Bulundu

Ayasofya Cami Baş İmam Hatipliği görevinden ayrılan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın görevinden ayrılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Ayasofya Cami Baş İmam Hatibi Mehmet Boynukalın, Görevinden Ayrılmasıyla İlgili Açıklamada Bulundu
08 Nisan 2021 - 15:07
Ayasofya Cami Baş İmam Hatipliği görevinden ayrılan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın Hocamızın Açıklaması şu şekilde;

''Aziz kardeşlerim

Asıl mesleğim üniversitede öğretim üyeliği olmasına rağmen, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talebi ve Marmara Üniversitesi'nin uygun görmesiyle Ayasofya-i Kebir'deki şerefli makama görevlendirme ile geldim. İki gün önce, akademik/ilmî çalışmalarıma daha fazla vakit ayırabilmek için Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'ndeki baş imam hatiplik görevimden affimi ve görevlendirmemin sona ermesini istedim.

Aldığım kararın bir diğer sebebi ise, milli iradeye karşı pervasızca yayınlanan malum bildiriyle ilgili yorumlarda yalan yanlış kıyaslamalara gidilerek “Ayasofya İmamı konuşuyor da biz niye konuşmayalım” gibi hezeyanlara meydan vermemektir. 86 yıl sonra yeniden cami olarak fethedilen bu mübarek mekânda ilk baş imam hatip olarak görev yapmamı takdir eden Yüce Mevlâ'ya sonsuz hamdü senalarımı arzediyor, bu göreve beni layık bulan idarecilerimize ve hasseten Kıymetli Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. 

Bendeniz bu görevdeyken bildiğim kadarıyla, dilim döndüğünce İslam'ı anlatmaya çalıştım. Bunu yapmazsam Allah katında mesul olurum düşüncesiyle hareket ettim. Bu niyetin yarın Allah katında bana şahitlik edeceğini umuyorum. İslam'a ve Kur'an'a bir bütün olarak inanıp yaşamayı Rabbim hepimize nasip etsin. Bugüne kadar bana desteğini bildiren yahut düşüncelerime katılmayan bütün kardeşlerimden Allah binlerce kez razı olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.''
 

YORUMLAR

  • 2 Yorum