ANNE BEN TERÖRİST MİYİM?

Hayata dair bakışımı ve duruşumu yazı ile aktarmaya başlayalı nice zaman oldu. Cesaretimiz yoktu. O da oldu. Ardından fırsatlar imkânlar sırası ile geldiler. Sadaka-i cariye olur, ahretimize aydınlık katar ümidi ile çıktığımız yolda hamdolsun sonuca ulaştık. Evet, sevgili dostlar; Rabbimin yardımı ile başlıktaki ismi taşıyan kitabımız okuyucusu ile buluştu.

Peki neden?

Kanaatim odur ki; Ahlak ve adaletin eksikliğinin çokça hissedildiği zamanlarda hayat çoğu kere perde arkasından yönlendirilir. Maalesef bu günün dünyası yönetim katını neredeyse perde arkasına taşımıştır. Perdenin arkasına dönük bilgi sahibi olabilme oranlarımız yüzde yüz adaleti olmasa da yönetimde paylaşımı sağlayabilir.

Kaleme aldığımız bu kitap Medya okuryazarlığı perspektifinden perdenin arkasını anlamaya, gölge oyunlarına hapsedilmiş bir dünyanın kuklacılarını deşifre etmeye ve kuklacılara kafa tutmaya dönük mütevazı bir çabadır.

Sözün sihrine kapılmadan anlama ve sözlerin en güzeline uyma çabamızı ümmeti ve milleti ıskalamadan gerçekleştirmeyi hedefledik.

"Her doğanın, fıtrat üzere doğduğu” Nebevî ilkesinin rehberliğinde, Müslüman kimliğinin yeniden inşasına katkıda bulunmak üzere feda edilebilecek ömürlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Bu ihtiyacın giderilmesine katkı sunması umudu ile kaleme aldığımız eser; bireye, aileye, topluma, millette ve ümmete dair metinleri ihtiva ediyor. Farklı konu başlıkları ve içerikleri olsa da bütün yazılarımızda, vasat bir Müslümanca duruş ve bakış hassasiyetim ile çözüm odaklı yaklaşma ilkemizi korumaya çalıştık.

Özellikle belirtmek istediğim bir husus; okuyucu bu kitapta Kudüs’e dair sadece bir yazı bulabilecektir. Bunun iki sebebi var. Birincisi; Rabbim kısmet ederse Kudüs içerikli müstakil bir çalışma planlamaktayım. Diğer yazıları o çalışmamıza bıraktık. İkincisi ise; her ne kadar yukarıda dediğim gibi Kudüs içerikli bir çalışma planlıyor olsam da bu kitap Kudüs’süz eksik olacaktı. Azımızı çoğa sayın.

Nereden bulabiliriz?

Editörlüğünü Tarihçi-Yazar dostum Şeref YUMURTACI’nın yaptığı ANNE BEN TERÖRİST MİYİM? İsimli kitabımız Pergole Yayınlarından çıktı. Şimdilik İnternet üzerinden kitap satışı yapan bütün seçkin adreslerden temin edilebilir. Çok yakında seçkin kitapçıların raflarında da bulunabilecek inşallah. Siz kitapçınıza sıkça sorarak bu süreci hızlandırabilirsiniz elbette.

02-03 Mart 2019 tarihlerinde Isparta Kitap Fuarında Pergole Yayınları standındaki imza günlerimizde okuyucularımızla buluşacağız.

Hayra hizmet olması duamıza amin deyiniz lütfen

Vesselam..!

22.02.201

Osman HAZIR

MERSİN

YORUM EKLE